Історія дитячого садочка
Коли навколо все дивовижно, ніщо не викликає здивування – це і є дитинство.
Антуан де Ривароль
Дитячий садок, рідний дитячий садок… Що можна про нього сказати? Що означає це слово для зовсім маленьких, безпорадних і несамостійних? Для малюків – це друга домівка, затишна, тепла й весела. Добра, чуйна, лагідна вихователька – це друга мама.
… Садок – весела дружна гра, навчить малят і розуму, й добра…
… Веселий гомін, усміхнені обличчя, великі сльози, мов горох – це світ дитинства, світ емоцій, як нам важливо знати й розуміти їх. Об'єднує нас те, що родом ми з дитинства.
Наш дитячий садок прагне, щоб усі батьки, віддаючи своїх малят, знали: тут цікаво й захоплююче дитині, її вміло виховують і навчають, тактовно спілкуються з нею, пригорнуть, поцілують і допоможуть. Високопрофесійний колектив давно уже створив атмосферу домашнього комфорту, сімейного затишку й любові, дружніх стосунків, хорошого настрою.
Хотілося, щоб спогади про дитячий садок були лиш радісні для всіх!
10 років по тому
Восени 1988 року в місті Рівному (тоді Ровно) розпочали своє життя дитячі ясла-садок №2 на чолі з завідувачем Захарчук Ольгою Олександрівною, вихователем-методистом Захарчук Раїсою Василівною.
Архівне фото ДНЗ №2 (1989 рік)
Велика простора будівля наповнилась дружнім колективом, який у вересні та жовтні підготував приміщення до першого прийому дітей. Весело та радісно з 28 листопада 1988 року розпочалось життя дітей у дитячому садку. Тоді, функціонувало 14 груп, з них: 4 – для дітей ясельного віку, 8 – для дітей дошкільного віку. У дитячому садку були створені необхідні умови для всебічного та гармонійного розвитку дошкільників. Облаштовані групи новими меблями, килимами, достатньо іграшок, впорядковані ігрові майданчики на подвір'ї, а велика музична зала вмістила всіх: і вихованців, і педагогів.
Загалом відвідували дитячий садок 360 дітей, яких виховували 68 працівників, з них: 33 педагоги та 35 – обслуговуючого персоналу.
Усі педагоги були вимогливими до себе, до свого професіоналізму, становлення як «педагога-майстра», вміло забезпечували своїм вихованцям перші ази знань, вчили людяності, добру, віддавали свої сили і вміння, домагались, щоб вони зростали патріотами своєї держави. Щороку залишали дитячий садок три підготовчі групи – 90 випускників. Заклад гордиться своїми випускниками, чимало з яких стали вчителями, лікарями, інженерами, економістами, офіцерами, спортсменами, добросовісними робітниками різних підприємств. Зокрема, Олена Горбатюк навчається в Острозькій Академії та пише вірші, Андрій Доценко відомий спортсмен у східних видах боротьби, Тетяна Грищенко закінчила Рівненський гуманітарний університет і повернулась у рідний садок вихователем. Першим випускникам сьогодні уже 30 років. Приємно, що вони водять своїх діток до любих вихователів.
Цікаво та весело жив колектив, тому що полюбляв різні творчі заходи, конкурси, завжди ініціював нові починання. На базі дитячих ясел-садка №2 неодноразово успішно проходили методоб’єднання, семінари для різних категорій педагогів. Хочеться згадати святковий захід, проведений у березні 1992 року та присвячений Дню народження Т.Г. Шевченка, конкурс «Українська вишиванка», в якому брали участь вихователі міста.
У закладі завжди лунала лірична українська пісня, якою радували тріо вихователів «Смерічка» (Л.Крисюк, Л.Голубнюк, Л.Савчук) та дует вихователів «Червона калина» (Н.Зоріна, Н.Артемяк).
Весело та гучно проходили музичні, спортивні свята з залученням батьків. Батьківська громада була першим помічником у вирішенні різних проблем закладу.
В закладі традиційно проводився конкурс «Вихователь року», під час якого педагоги узагальнювали свої теоретико-практичні професійні знання та вміння, удосконалювали майстерність. У 1997 році вихователь Л.Шершун стала лауреатом міського конкурсу «Вихователь року» та здобула ІІ-е призове місце.
Щорічно педагоги підвищували свій кваліфікаційний рівень і уже в 1997 році заклад налічував три спеціалісти «вищої кваліфікаційної категорії»: Л.Савчук, Н.Артемяк, Л.Шершун, для яких головним у роботі було кредо «Вихователь має бути людиною доброї душі й любити дітей такими, якими вони є. Доброта і любов є провідним принципом педагогічної діяльності».
Заслуговувала на увагу створена українська світлиця наповнена старовинними українськими речами, предметами побуту, яка отримала назву «Бабусина скриня».
У 1996 році дитячі ясла-садок №2 обрали назву «Червона калина» та здобули статус базового закладу з питань розвитку інтелектуальних здібностей дошкільників.
Дитячі ясла-садок №2 «Червона калина» пишалися як і вихованцями, так і колективом. Перелік здобутків можна продовжувати ….
Сьогодні
Другу десятирічку своєї діяльності дитячі ясла-садок №2 поглибленого інтелектуального розвитку «Червона калина» розпочали з 28 листопада 1998 року на чолі з завідувачем Шершун Ларисою Василівною, вихователем – методистом Бречко Наталією Євгенівною. На той час у дитячому садку працювали 9 груп, з них: 2 - для дітей ясельного віку, 7 - дошкільного. Загалом відвідувало садок 180 вихованців. У звільнених приміщеннях були облаштовані: ігротека, спортивна зала, кімната народознавства та мистецтвознавства.
Згодом дитячі ясла-садок №2 поглибленого інтелектуального розвитку «Червона калина» змінили назву на дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №2 поглибленого інтелектуального розвитку Рівненської міської ради.
Дошкільний навчальний заклад названий ім'ям хлопчика «Пізнайко», який хоче пізнати світ, любить навчатися і гратися, робить лише добрі вчинки. Саме тому, наш заклад інтелектуального спрямування.
Сучасне фото ДНЗ (2014 рік)
Велика, простора будівля наповнена дружнім колективом з 436 дітей і 66 працівників. 32 педагоги і 34 працівники обслуговуючого персоналу забезпечують результативну та ефективну роботу 13-ти груп закладу, з них: 3 для дітей раннього віку і 10 - дошкільного. Демократичні процеси в роботі колективу, його злагодженість, конструктивні дії, атмосфера взаємоповаги, взаєморозуміння, високе почуття відповідальності та старанність сприяють підвищенню рівня освітнього процесу, діяльності уцілому.
Завдяки зусиллям колективу та батьків в закладі створені належні умови для повноцінного та гармонійного розвитку вихованців. Облаштовані сучасні та комфортні групи для дітей, впорядковані ігрові майданчики на подвір'ї, обладнані кабінети психолога, іноземної мови, інтелектуальна ігротека, просторі музична та спортивна зали, бібліотека, виставки художніх робіт («Святкова», «Рушничкова», «Лялькова», «Казкова», «Вітальна»), інформаційні центри.
Систематично покращується розвивальне предметно-ігрове середовище. З метою інтелектуального розвитку дітей в усіх групах естетично облаштовані та достатньо наповнені новим, сучасним ігровим матеріалом розвивальні центри, а саме: пошуково-дослідницької діяльності «Маленькі дослідники», інтелектуальний «Розумники», творчий «Фантазери», конструкторсько-моделюючий «Маленькі конструктори», інші.
З кожним роком заклад наповнюється все більше і більше дітьми.
Діти та колектив закладу тісно співпрацюють з іншими навчальними закладами (ДНЗ №7, 11, 50, ЗОШ №26, 27, Гуманітарною гімназією, предшколою м.Варшави, Рівненським державним гуманітарним університетом), громадськими організаціями («Просвіта», «Червоний хрест»), редакціями Всеукраїнських дитячих ігрових журналів «Пізнайко», «Жирафа Рафа». Зустрічі дітей з борсучком Пізнайком є цікавими та захоплюючими, грайливими, веселими.
Творчий та працьовитий колектив майже щорічно отримує нагороди, а саме: Подяки Рівненського міськвиконкому за особливу старанність у підготовці до нового навчального року, загалом їх 13. В дошкільному навчальному закладі створений стенд нагород, який налічує їх 25.
Головне для колективу - створити сучасний дошкільний навчальний заклад, який відповідав би вимогам часу, виховати високоморальну, культурну, інтелектуальну особистість, яка будуватиме успішну демократичну Українську державу.
Наразі, працівники та діти розмірковують над тим, яким має бути наш заклад у майбутньому.
Л.Шершун, завідувач ДНЗ №2